Sigorta Menü

Sigorta

Taşıt Sigortası

Taşıt Sigortaları

Trafik Sigortası, sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılamakta olup kendi aracınızın hasarını ödemez, bunun için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. Her yıl yenilenmek zorundadır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder. Trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, yapılan makul ve zorunlu masraflar da karşılanır.


Trafik Sigortası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.

Trafik Sigortasında teminatlar ve limitleri Para Kambiyo Dairesi tarafından belirlenir.


Trafik sigortasında verilen teminatlar aşağıdaki gibidir:

 • Üçüncü Kişilere Karşı Yükümlülük – Ölüm veya Yaralanma: 5,000,000 Euro
 • Üçüncü Kişilere Karşı Yükümlülük – Mala Zarar Verilmesi: 75,000 TL.

Zirve Sigorta’dan Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları

Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti, aracınızda trafik poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek, aşağıda tanımları ve limitleri verilen küçük ölçekli hasarların, karşılığında herhangi bir prim alınmaksızın ve sizden herhangi bir ücret talep edilmeksizin giderilmesi hizmetidir. Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti kapsamına giren hasarlar Zirve Sigorta’nın anlaşmalı olduğu Auto King istasyonlarında know-how, donanım ve malzemelerle giderilmekte, kullanılan özel tamir teknikleri sayesinde aracın orijinalliği korunmaktadır. Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti’ni kullanmak için hasarla ilgili zabıt, tutanak ya da ekspertiz gerekmemektedir. Ayrıca bu hizmetten yararlanmanız durumunda mevcut hasarsızlık indiriminiz etkilenmemektedir.


Zirve Sigorta Çekme Kurtarma Hizmeti

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta Çekme Kurtarma Hizmeti trafik poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek hasarlar ya da mekanik arızalanmalarda siz değerli müşterimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Oto Kurtarma araçlarımızla, yolda arıza ya da kaza yapıp mahsur kalan araçlarınızın bir yetkili servise veya tamirciye götürülmesinin sağlıyoruz. Çektiğimiz Tüm Araçlar sigortalı olarak çekilir.


Ferdi Kaza Sigortası

Bu sigorta, sigortalı aracın yolcu taşımacılığı kapsamında (özel veya ticari) araçta seyahat eden yolcuları, sürücüleri ve yardımcılarını, poliçe süresi içinde, maruz kalacakları her türlü kazaların neticelerine karşı ferdi kaza genel şartları çerçevesinde teminat altına alır.

Sizlerinde bildiği üzere kendi başımıza yaptığımız kazalarda trafik sigortamız ne bize nede araçta yolcu olarak taşıdığımız kişilere teminat vermemektedir.

Bu açığı ek satın alınacak olan ferdi kaza teminatı ile kapatabiliriz.

Kişi başı satın alınacak olan teminat miktarına göre prim değişmektedir.


Zirve Sigorta 7 Gün 24 Saat

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta +90 (548) 824 07 24 numaralı hizmet hattında 7 gün 24 saat hasar destek hizmeti sunmaktadır.

Konut Sigortası

Konut Sigortaları

Zirve Sigorta, Konut Sigortası ile hem evinizi ve hem eşyalarınızı geniş kapsamlarıyla güvence altına alıyor.

İster ev sahibi olun ister kiracı, evinizi, bina ve içindeki eşyalarınızı olası risklere karşı koruyoruz.

Ana teminatlar

Yangın, yıldırım, infilak, duman, dâhili su, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terörizm, fırtına, yer kayması, taşıt çarpması, dolu, sel ve su baskını, hırsızlık, enkaz kaldırma, konut yangın mali mesuliyet, garaj, makine kırılması, ortak alanlar, yalıtım hasarları, ferdi sorumluluk, ferdi kaza, kişisel eşyalar kapkaç/ gasp, dekorasyon hasarları, cam kırılması.

İsteğe bağlı ek teminatlar:

Deprem, elektronik cihaz/makine kırılması teminatlarını içerir.

Zirve Sigorta Asistans Hizmetlerinin tümünden tamamen ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.


Zirve Sigorta Konut Acil Yardım Hizmetleri

Tesisat İşleri 300 TL (yılda 3 defa)
Elektrik İşleri 300 TL (yılda 3 defa)
Anahtar İşleri 300 TL (yılda 3 defa)
Cam İşleri 300 TL (yılda 3 defa)
Konut Ambulans Gönderilmesi 300 TL (yılda 3 defa)
Hukuki Danışmanlık Mesai saatleri (yılda 3 defa)

Ferdi Kaza Sigortası

Hayat acı tatlı sürprizlerle doludur. İster hareketli, ister sakin bir yaşam sürelim; içinde bulunduğumuz koşullarda, ne tür risklerle karşı karşıya kalacağımızı bilemeyiz. Beklenmedik bir kaza olması durumunda, yaşanılacak manevi üzüntü bir yana, maddi anlamda da sonuçları acı bir senaryo ile karşı karşıya kalınabilir. Bu tür risklerin gerçekleşmesi durumunda hazırlıksız olmamanız için size Ferdi Kaza Sigortamızı öneriyoruz.


Kimler Yararlanabilir?

Ferdi Kaza Sigortası’ndan, 18 yaş üzeri herkes yararlanabilir ve sigortalı dilediği herhangi bir kişiyi lehtar olarak gösterebilir.


Hangi Avantajları Sağlar?

Bir yıllık düzenlenen Ferdi Kaza Sigortası kaza sonucu oluşabilecek yaşam kaybı, maluliyet veya ortaya çıkan hastane tedavi masraflarını da güvence altına almaktadır.


Neden Ferdi Kaza Sigortası?

Ferdi kaza sigortası ürünleri, sağladıkları teminatlara kıyasla oldukça cazip primler ile sunulmaktadır. Günlük yaşantımızda başımıza gelebilecek kazaları düşündüğümüzde, kazaya uğrayan sigortalının veya bir vefat halinde geride kalanların sıkıntılarını maddi açıdan hafifletebilecek bu ürünümüzün yanında istenirse asistans hizmetlerini de poliçeye dâhil etmektedir.

Hayat Kredi Sigortası

Hayat Kredi Sigortası Esasları ve Uygulaması

Konu ve Amaç

Sigortanın konu ve amacı gerçek şahıslara açılan (Kollektif Şirketler ve şahıs firmaları dahil) her çeşit kredilerde krediyi alan müşterinin (intihar hariç) eceliyle veya kaza sonucu vefat etmesi halinde, borcun varislere ve kefillere yansıtılmadan veya varsa ipoteğine gidilmeden ZİRVE SİGORTA LTD. tarafından krediyi veren kuruluşa ödenmesini sağlamaktır. Böylece hiçbir kişi veya kuruluşa başvurmadan vefat edenin kredi borcu derhal ödenmiş olacaktır. Ancak, SBF (Sağlık Beyan Formu)’de yanlış bilgi verilirse sigorta poliçesi geçersiz sayılacaktır.


Kapsamı

Bu sigorta, teminat mektubu dâhil, tesis, işletme kooperatif, otomobil, mesken, halk kredileri kullanan 18 – 75 yaşları arasındaki gerçek şahıslara uygulanabilecektir.


Sigorta Bedeli (Teminatı)

Sigorta bedeli, açılan kredi miktarı+faiz kadarıdır. Kredi miktarı ve faiz toplamının sigorta poliçesinde yazılı bedeli aşan kısmı sigorta şirketinin sorumluluğunda değildir. Sigorta şirketinin sorumluluğu poliçede yazılı bedel kadardır.


Sigorta Süresi

Sigorta süresi bir yıldır. Bir yıldan daha uzun vadeli kredilerde her yıl borç bakiyesine göre yeni poliçe tanzim edilecektir.


Sigorta Menfaatları

Sigorta krediyi veren kuruluşun menfaatine akdedilecektir. Bu amaçla Hayat Kredi Sigortası Soru Formunda menfaattar olarak ilgili kuruluş gösterilecektir.


Sigorta Priminin Hesap Edilmesi

1.000 TL. Sigorta teminatı için her yaşa isabet eden yıllık primleri gösterir cetvel ektedir. Bu binde primler sigorta teminatı (bedeli) ile çarpılarak tahsil edilecek primler bulunacaktır.

Acil Sağlık Sigortası

Sağlığım Zirvede Poliçesi

Özellikler

 • 2–70 Yaş Arası herkes Sağlığım Zirve’de poliçesi yaptırabilir.
 • Poliçe süresi 1 yıldır.
 • Ferdi Kaza Teminatı (Ölüm ve Sürekli Sakatlık) Zirve Acil Sağlık poliçesine eklenebiliyor.
 • Poliçeler 7/24 Türkçe ve İngilizce çağrı merkezi tarafından desteklenmektedir.
 • Sağlığım Zirvede poliçesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.

Teminat Kapsamına Dahil Durumlar

 • Trafik kazası, (Traffic accident):Kazaya bağlı organ ya da uzuv yaralanmasına bağlı ortaya çıkabilecek durumlar,
 • Kalp krizi, (Myocardial Infarction, Heart Attack): Dolaşım sisteminde oluşan tıkayıcı bir nedenle kalbi besleyen damarların ilgili bölgeye yeterince temiz kan iletememesi sonucu meydana gelen doku ölümünün göğüs ağrısı, tansiyon sorunları ve şok tablosu ile gelişen haller
 • Ritm bozuklukları, (Arrhytmias): Kalp atım aralığının eşit olmaması ile seyreden klinik Tablolar
 • Hipertansiyon krizleri, (Hypertensive Attacks): Kalp, beyin ya da böbrek fonksiyonlarında bozulma riski taşıyacak kadar yükselen kan basıncına ait kriz durumları
 • Akut solunum problemleri, (Acute Respiratory problems):Allerjik nedenlere bağlı olarak akciğer hava yollarının kasılması ve daralması sonucu ortaya çıkan solunum sıkıntısı
 • Hayatı tehdit eden yaralanma, (Life-threatening wounds): Kişinin herhangi bir travmatik (darbeye bağlı) yaralanması sonucu oluşan ciddi doku hasarı
 • Hayatı tehdit eden düşme, (Falling from height / life threatening):Kişinin yüksek bir seviyeden bir diğerine düşmesi sonucu ortaya çıkan travmatik (darbeye bağlı) ciddi doku hasarı bazlı harabiyet
 • Hayatı tehdit eden iş kazası, (Work-Related Accident / life threatening): Kişinin işinde çalışır iken başına gelen her türlü doku harabiyeti
 • Uzuv kopması, / (Split of any organs):Genelde travmaya bağlı olarak herhangi bir uzvun vücut bütünlüğünden ayrılması
 • Elektrik çarpması, (Electrical shocks):Yüksek voltajda elektiriğe maruz kalma sonucu vücutta cilt, cilt altı, damar ve doku seviyesinde oluşabilecek ve bazen kalıcı olabilen harabiyet
 • Donma, soğuk çarpması (Freezings, cold stroke): Aşırı soğuğa maruz kalma sonucu vücutta cilt, cilt altı, damar ve doku seviyesinde oluşabilecek ve bazen kalıcı olabilen harabiyet
 • Yanıklar, sıcak çarpması (Burns, heat stroke): Aşırı soğuğa maruz kalma sonucu vücutta cilt, cilt altı, damar ve doku seviyesinde oluşabilecek ve bazen kalıcı olabilen harabiyet
 • Ciddi göz yaralanmaları, (Severe Ophtalmic Injury):Kişinin gözünü/gözlerini ilgilendiren ciddi doku hasarı bazlı harabiyet
 • Boğulma (Choke): Solunum yollarının sıvı ile tamamen tıkanması sonucu ortaya çıkabilecek patolojilerin tümü
 • Hayatı tehdit eden zehirlenmeler, (Life threatening poisonings & toxications): Gıda, ilaç ve ağır metaller gibi zehir özelliği olan ya da bozulma nedeni ile bu özelliği kazanabilen maddelerin solunum veya sindirim yoluyla alınması sonucu ortaya çıkan ve hayatı tehdit eden zehirlenme durumları
 • Anaflaktik tablolar, (Anaphylaxis): Hastayı şoka sokan ve ciddi tansiyon düşüklüğü, solunum sıkıntısı ile seyreden allerjik durumlar. Örn. Penisilin allerjisi, akrep ve yılan sokmaları vb.
 • Kemik kırıkları (Bone breaks of lower extremity): Darbe, Kalsiyum yetersizliği ya da kemik tümörü gibi nedenlerle oluşan kemik bütünlüğünün kırılarak bozulması halleri
 • Alt ekstremite çıkıkları, (Dyslocations of lower extremity): İskelet sistemi bütünlüğünün çıkıklar sonrası bozulması hali
 • Şuur kaybına neden olan durumlar, (Any situation which lead to unconciousness): Sara krizi, tansiyonun ani düşmesi, şiddetli migren, şeker seviyesi değişiklikleri gibi şuur kaybına neden olan tüm durumlar
 • Ani felçler, (Sudden Paralysis): Genellikle damarsal nedenlere bağlı olarak 1, 2 ya da 4 uzvun hareket kabiliyetini kaybetmesi, istemli işlevi olan organların çalışmaması
 • Şeker koması (Diabetic coma): Kişinin bilincinin kapalı olduğu ve buna neden olan şeker hastalığı sonucu vücut işlevlerinin yapay olarak sağlanmasını da gerektiren şuursuzluk halleri
 • Üre koması, (Coma due to high urea level): Kişinin bilincinin kapalı olduğu ve buna neden olan kan üre ve azot metabolizması bozukluğu sonucu vücut işlevlerinin yapay olarak sağlanmasını da gerektiren şuursuzluk halleri
 • Akut masif kanamalar, (Acute abundant bleedings): Ani ortaya çıkan ve kısa süren aşırı kanamalar, kazaya bağlı iç organ ve uzuv kanamaları, atardamar yaralanmaları gibi…
 • Menenjit, Ensefalit, (Meningitis, Encephalitis. Cerebral Abscess): Menenjit (Beyin zarı iltahabı), Ensefalit (Beyin iltahabı), Beyin Absesi. (Kafa içi organ ve zarlarının mikrop kapması sonucu ortaya çıkan beyin ve beyin zarı enkeksiyonları.)
 • Yeni doğan komaları, (Coma of newborn infant): Kişinin bilincinin kapalı olduğu ve buna neden olan yenidoğanın hastalıkları sonucu vücut işlevlerinin yapay olarak sağlanmasını da gerektiren şuursuzluk halleri
 • 39 derece ateş ve üzeri (Axiller bölgeden), (390 or above axillary temparature):Bakteriyel, Viral ya da Fungal nedenlere bağlı olarak oluşan enfeksiyonları seyrinde ortaya çıkan reaktif mücadele nedeni ile vücut ısısının yükselmesi
 • Solunum yollarında yabancı cisim (Foreign body at airway):Kazaen ya da dış etkenler sonucu solunum yollarında hava almayı engelleyici yabancı cisim bulunması
 • Sindirim yollarında takılması muhtemel yabancı cisim bulunması (Foreign body subject to be affixed in Gastro-intestinal tract): Kazaen ya da dış etkenler sonucu sindirim yollarında gıda geçişini engelleyici ve orada takılıp kalması muhtemel yabancı cisim bulunması
 • Başlamış doğum faaliyeti (ulaşım ve ilk muayene karşılanır) (onset of delivery / transportation and first exam covered): Normal hamilelik dönemi sonrası amnion kesesi patlaması ve su gelmesi ile karakterize başlamış doğum faaliyeti
 • Şiddetli eklempsia (Malignant eclampsia): Gebelik zehirlenmesi olarak da bilinen yüksek tansiyon, protein kaybı ve şiddetli kusma ile karakterize tablo
 • Perforasyonlar (Organ perforations): Herhangi bir nedene bağlı iç organ delinmeleri
 • Akut batın halleri (Conditions called as “acute abdominal syndrome”):Karın bölgesinin ani ortaya çıkan ve hayati tehlike arz eden durumları – (Örneğin: Akut Apandisit, midedelinmesi, bağırsak düğümlenmesi, karın iç zarı iltihabı)

Zirve Sigorta Sağlığım Zirvede poliçesi sahiplerine sigorta teminatlarının miktarına göre aşağıdaki hizmetler Nis Tıb Merkezi tarafından yılda bir kez ücretsiz sağlanacaktır:

10.000 TL teminatlı acil sağlık sigortası poliçe sahipleri için: Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol, Trigliserit, Üre, Kreatinin, AST ve ALT Testleri
25.000 TL teminatlı acil sağlık sigortası poliçe sahipleri için: Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol, Trigliserit, Üre, Kreatinin, Ürik Asit, AST, ALT, Alkalen Fosfataz Ve Tam Kan Sayımı Testleri
50.000 TL teminatlı acil sağlık sigortası poliçe sahipleri için: Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol, Trigliserit, Üre, Kreatinin, Ürik Asit, AST, ALT, Alkalen Fosfataz, LDH, Kalsiyum, Fosfor, Demir, Tam Kan Sayımı, ESR ve Tiroit (TSH) Testleri çalışılacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Zirve Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası, sigortalının yurtdışı seyahatlerinde karşılaşabileceği acil sağlık problemlerini teminat altına alan ve sigortalı talebine bağlı olarak asistans hizmetleri ve ferdi kaza teminatları ile içeriği genişletilebilen bir üründür.


Sigortaya Kabul Şartları

Sigortalının sadece yurt dışına yaptığı seyahatler için güvence sağlamaktadır. K.K.T.C. ve TC. çıkışından itibaren sigortalıyı güvence altına almaktadır.


Sigorta Süresi

Seyahat Sağlık Sigortasının poliçe süresi maksimum 1 yıldır. Sigortalı talebine bağlı olarak Haftalık (1-8 gün çin), 15 Günlük(8-15 gün için), aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık poliçeler oluşturulabilmektedir.


Özellikler

Seyahat Sağlık Sigortasının önemli noktaları aşağıda belirtilmiştir:

 • Seyahat sağlık ürününde peşin tahsilat yapılmaktadır.
 • Muafiyet uygulaması yoktur.
 • Sigortalının hastane ve diğer konularda ödeme yapmasına gerek kalmadan o ülkede, reasürörümüz IPA (Inter Partner Asistans) yetkili ofisince ödeme yapılır.
 • 70 yaş üzeri sigortalılar için de teminat verilebilmektedir.
 • 1-8 gün seyahat süresi için sabit fiyat uygulanmaktadır. Seyahat süresinin 1 ile 8 gün arasında değişmesi fiyatı etkilememektedir. Benzer durum 8-15 gün arası için de geçerlidir.
 • Grup poliçesi oluşturabilme ve oluşturulacak grup poliçelerinde indirim olanağından yararlanabilme imkânı sağlar.
 • Sigortalının kaza sonucu vefatı veya sürekli sakat kalması hali isteğe bağlı olarak teminat kapsamına dâhil edilebilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları geçerlidir.